استارت دوباره مدعیان تیم ملی کشتی فرنگی از جام تختی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، پیکارهای کشتی فرنگی جام تختی به عنوان سومین مرحله چرخه انتخابی تیم ملی از فردا (چهارشنبه) به میزبانی شهر اهواز آغاز می‌شود و تا روز ۶ اسفند ماه ادامه دارد. طبق تصمیم کادر فنی تیم ملی قرار است یک هفته بعد از این پیکارها، نخستین اردوی فرنگی کاران بصورت مشترک با نفرات منتخب تیم جوانان برپا شود.

به همین دلیل حضور در جام تختی و کسب نتیجه در این مسابقات از اهمیت بالایی برای مدعیان تیم ملی کشتی فرنگی برخوردار است و این نفرات باید همچنان طبق چرخه انتخابی تا زمان حضور در رقابت‌های آسیایی و جهانی پیش بروند.

با توجه به اعلام کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی، جام تختی به عنوان میدان اصلی برای ورود مدعیان به اردوی تیم ملی است. در این مسابقات اعضای تیم‌های ملی جوانان، امید و ارتش‌های جهان و همچنین کشتی گیرانی که عضو تیم ملی در جهانی نروژ بودند و موفق به کسب مدال نشدند به میدان خواهند رفت. همچنین برخی نفرات منتخب مسابقات قهرمانی کشور و نفرات برتر رقابت‌های انتخابی جام تختی برای شرکت در این مسابقات سهمیه دارند. البته فدراسیون کشتی به منظور پشتوانه‌سازی اجازه داد نفراتی از ترکیب تیم اعزامی نوجوانان به جهانی ۲۰۲۱ هم به لیست فرنگی‌کاران واجد شرایط اضافه شوند که طی آن سه مدال‌آور این میدان بین‌المللی هم موفق به کسب سهمیه جام تختی داده شدند. این در حالیست که ۷ فرنگی‌کار عنواندار تیم ملی از حضور در جام تختی معاف هستند.

محمد بنا و همکارانش با توجه به در پیش بودن مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های کشورهای اسلامی، قهرمانی بزرگسالان جهان در صربستان، بازی‌های آسیایی چین و امیدهای جهان روزهای سختی را پیش رو دارند. بدیهی است به همین دلیل باید در هر وزن دو فرنگی‌کار توانمند را در اختیار داشته باشد و نفرات زیادی هم به اردو دعوت کنند.

این در حالیست که برنامه‌های کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی و همچنین زمان برگزاری جام تختی اجازه نداد تدارکات لازم برای اعزام تیم منتخب ایران به جام وهبی‌امره ترکیه صورت گیرد. بدین ترتیب تیمی به این تورنمنت بین المللی اعزام نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسئولان هیأت کشتی استان خوزستان پس از برگزاری رقابت‌های جام تختی باید مهیای میزبانی مسابقات کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی کشور شوند که طی روزهای ۱۰ تا ۱۳ اسفندماه در شهر مسجدسلیمان برگزار خواهد شد.

استارت دوباره مدعیان تیم ملی کشتی فرنگی از جام تختی