بررسی رابطه زبان فارسی و رازداری/ نقد کتاب کره جنوبی؛ ژنرال توسعه

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، در اولین شب از هفته پانزدهم برنامه چراغ مطالعه که سه‌شنبه هفتم دی ماه پخش می‌شود ابتدا مهمترین اخبار حوزه‌ی کتاب، نشر و ترجمه مرور می‌شود و سپس در بخش چی را چطور بخوانیم، علیرضا شفاه در مورد فلسفه علم و اینکه چطور باید آثار مرتبط با این حوزه را خواند سخن خواهد گفت و منابعی را برای مطالعه معرفی می‌کند.

در بخش فارسی وار با محمد مهدی سیار شاعر و پژوهشگر مهمان درباره موضوع «فارسی و رازداری» گفتگو می شود و سپس در بخش تجربه خواندن محمدقائم خانی، دربارۀ تجربۀ خواندن کتاب «فاوست» اثری از گوته صحبت می‌کند و تجربه خواندن آن را با بینندگان برنامه به اشتراک می‌گذارد.

اما در دومین شب برنامه چراغ مطالعه که چهارشنبه هشتم دی پخش می‌شود کتاب «کره جنوبی؛ ژنرال توسعه» نوشته کیم هیونگ ای با حضورجواد قربانی آتانی، مترجم اثرنقد و بررسی می‌شود.

کتاب کره جنوبی: ژنرال توسعه اولین جلد از مجموعه پنج جلدی «پیشگامان نوسازی آسیا» است که به زندگی پارک چونگ هی تیمسار ارتش، سیاست‌مدار و رئیس جمهور کره جنوبی و سیاست‌های این کشور از جمله جهش به جلو، تغییرات جهانی، تاسیس صنایع سنگین و شیمیایی، مدرنیزاسیون نظامی و… پرداخته است.

در بخش تفکر انتقادی اما این هفته آراز بارسقیان بحثش درباره تفکر انتقادی را ادامه می‌دهد.

فصل جدید چراغ مطالعه با تهیه کنندگی محدثه پیرهادی و مرتضی روحانی سه شنبه وچهارشنبه ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

بررسی رابطه زبان فارسی و رازداری/ نقد کتاب کره جنوبی؛ ژنرال توسعه