تجاری‌سازی محصولات سلول‌های بنیادی توسعه می‌یابد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بنا بر اهمیت این موضوع، 10 برنامه و اقدام از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی در نظر گرفته شده است.

این برنامه‌ها و اقدامات شامل نیازسنجی بازار محصولات در کشور، حمایت از تبادل دانش فنی و انتقال فناوری از خارج از کشور، ایجاد ارتباط بین متخصصان و هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری، حمایت از جذب سرمایه‌های ایرانیان مقیم خارج و کمک به افراد و شرکت‌ها جهت دریافت تسهیلات از صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌شود.

همچنین دیگر این برنامه‌ها و اقدامات شامل حمایت از تولید محصولات فناورانه در کشور، حمایت از ایجاد اتحادیه شرکت‌های مرتبط و تعامل با اتاق‌های بازرگانی، حمایت از افراد و شرکت‌ها جهت کسب مجوزهای تولید، کمک به استانداردسازی فرآیند تولید و استقرار تحقیق و توسعه و شرایط خوب تولید، و حمایت از شکل‌گیری شتابدهنده‌ها و موسسه‌های مشاوره‌ای در امر تجاری‌سازی ایده‌ها است.

اختصاص بیش از 200 میلیارد ریال در سال گذشته

در حال حاضر با توجه به وضعیت طرح‌های زیرساختی و فناوری مصوب در ستاد سلول‌های بنیادی و همچنین دانشگاه‌های سراسر کشور میزان بازار داخلی این محصولات که 90 درصد آن وارداتی است تا سال 1404 از نظر ریالی به حدود 1500 میلیارد ریال خواهد رسید.

تنها در سال 1399، بیش از 200 میلیارد ریال تسهیلات مالی از سوی ستاد در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان جهت اجرای طرح‌های فناورانه قرار گرفت.

 


تجاری‌سازی محصولات سلول‌های بنیادی توسعه می‌یابد