لکنت رئیس سازمان جاسوسی روسیه مقابل پوتین

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از بیزینس اینسایدر، این ویدیو مربوط به یک تبادل نظر بین ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی این کشور در چارچوب نشست شورای امنیت ملی روسیه در روز دوشنبه است؛ نشستی که در جریانش پوتین هر یک از اعضا را از بابت تصمیمش مورد پرسش قرار داد.

با این حال طبق این ویدیو، به نظر می‌رسد که ناریشکین در مقابل سخنان پوتین دچار لکنت می‌شود و رئیس جمهور روسیه نیز چندین بار صحبتهای او را قطع می‌کند.

به گزارش گاردین، پوتین، ناریشکین را در خصوص اینکه آیا او از به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک به عنوان کشورهای مستقل به جای محسوب کردن آنها به عنوان بخشی از اوکراین حمایت می کند یا نه تحت فشار قرارداد. این رسانه می‌گوید، پوتین دو بار از ناریشکین خواست تا “مستقیم صحبت کند!”

طبق این گزارش، ناریشکین پاسخ داد که او از “تبدیل شدن این مناطق به بخشی از خاک روسیه” حمایت می‌کند و پوتین به او گفت که این موضوع در حال حاضر مورد بحث نیست و به رسمیت شناختن آنها به عنوان کشورهای مستقل تنها چیزی است که در حال حاضر مورد بررسی قرار می گیرد.

ساعاتی پس از این نشست، پوتین یک سخنرانی طولانی و پرشور ایراد و در آن اعلام کرد روسیه، دونتسک و لوهانسک را به عنوان کشورهای مستقل به رسمیت می شناسد و دستور اعزام نیرو این به مناطق را صادر کرد.

این اقدام با محکومیت سریع غرب مواجه شد و کاخ سفید مدت کوتاهی پس از آن تحریم‌هایی را علیه این مناطق اعمال کرد.

لکنت رئیس سازمان جاسوسی روسیه مقابل پوتین